Želite il ovo izbeći?
Obična plastična zaštita ekrana dosta često dolazi u kutiji s telefonom, na prvu loptu ne izgleda baš korisno i načelno čini telefon ružnijim. Ko bi tako nešto koristio? Ukoliko želite da izbegnete odlazak u servis zbog slomljenog ekrana, barem neka vrsta zaštite mogla bi vam uštedeti značajnu sumu novca.
Ako želite nešto lakše…
Činjenica da sve više koristimo telefone sa staklenim kućištem i velikim ekranima znači da, pored gledanja videa u visokoj rezoluciji, imamo puno više prilika za nezgode. Ključevi u džepu, mali trenutak nepažnje – sve ovo može doprineti velikim nepotrebnim troškovima koje je moguće zaobići jednostavnom elastičnom nalepnicom za ekran. Takođe, vodite računa da zajedno s vrstom nalepnice varira i nivo zaštite – nalepnice je lako menjati, a štite ekran od malih ogrebotina.
Ako tražite nešto jače, razmislite o kaljenom staklu!
Kaljeno staklo
Kaljeno staklo se na ekran postavlja pomoću komadića kartona kojeg dobijete u paketu, a uređaj štiti od jačih udaraca više nego obična plastična presvlaka. Kao i kod svih vrsta zaštite, kaljeno staklo dolazi u nizu čvrstoća koje, nažalost, često otkrijete nakon što ga kupite. Drugim rečima, ako odlučite da zaštitite ekran ovom metodom, pročitajte recenzije i informišite se o njenom kvalitetu – velik broj staklenih navlaka ima vrlo krhke ivice.
Razmislite o maskici
Iako ponekad zvuči kontraintuitivno koristiti maskicu za zaštitu ekrana, vodite računa o tome da će vam telefon, ako ne pazite, vrlo verovatno barem u jednom trenutku završiti na podu. Maskice, odnosno, barem one koje su malo bolje dizajnirane, imaju blago izbočene rubove na prednjoj strani, što znači da ukoliko vaš telefon na pod udari ‘licem’, štitiće ga sama maskica.