Kako čuvati zlato u domu? Ukoliko i vas zanima odgovor na ovo pitanje, na pravom ste mestu.
Ako prvi put kupujete zlatne novčiće ili zlatne pločice možda se pitate koji je najsigurniji vid čuvanja vaše investicije. Da li je pametnije čuvati zlato u sefu banke ili možda kod kuće? Kada razmotrite sve svoje opcije, možete doći do zaključka da i pored sigurnosti koje vam nudi banka pri čuvanju zlata, ipak svoje zlato želite da čuvate u kući. Razloga za to je mnogo, ali je potrebno dobro razmisliti gde u kući čuvati svoju investiciju ili ušteđevinu u vidu zlata.
Čuvanje zlata u kući predstavlja izazov, s obzirom na to da morate voditi računa o sigurnosnom i bezbednosnom aspektu. Međutim, ono sa sobom donosi i određene prednosti. O kakvim prednostima se radi i kako čuvati zlato u domu otkrivamo vam u narednim redovima.
Koje su prednosti čuvanja zlata u kući?
Možda i najočiglednija prednost čuvanja fizičkog zlata u kući jeste dostupnost. Vlasniku su zlatni dukati i zlatne pločice dostupne u svakom trenutku dana ili noći, kad god mu zatrebaju.
Ukoliko se zlato čuva u sefu banke, vlasnik mora obavestiti banku o tome da planira da podigne zlato i to mora učiniti u toku radnog vremena institucije. Ovo predstavlja komplikaciju osobama koje vole da im je njihova investicija na dohvat ruke.
U hitnim situacijama, vlasnik koji svoje zlato čuva kod kuće, može da jednostavno i brzo premestiti na drugu lokaciju.
Ipak, ne sme se zaboraviti i na nedostatke čuvanja zlata kod kuće. Naime, zlato koje se čuva kod kuće predstavlja ’’lak’’ plen kradljivcima i lopovima. Ovo je naročito tačno ukoliko se zlato čuva nedovoljno dobro.
Sa druge strane, promišljeno i adekvatno čuvanje zlata može odvratiti pljaškaša od njihove namere da vam nanesu štetu. Prema tome, potrebno je biti dovoljno ’’kreativan’’ u smišljanju načina za čuvanje zlata kod kuće.
Isto tako, neophodno je da informaciju o tome gde čuvate svoje zlato zadržite za sebe ili je podelite sa najbližim članom porodice. Opšte je poznata činjenica da se krađe vredne imovine, kao što je zlato, dešavaju od strane bliskog kruga ljudi, koji je upoznat sa činjenicom gde se dragocenosti nalaze. Prema tome, budite obazrivi sa kim delite ove, poverljive informacije.
Gde nikako ne bi trebalo čuvati zlato?
Da li znate da postoje i veoma loša mesta u kući, koja nisu nimalo adekvatna za čuvanje plemenitih metala?
Iskusni pljačkaši prvo će potražiti zlato na očiglednim mestima kao što su vidljive kutije sa nakitom ili garderobom, ili pak u fiokama garderobera ili ormarića. Ukoliko čuvate svoje zlato kod kuće, izbegavajte ovakva mesta.
Ukoliko zlato čuvate u kućnom sefu, postarajte se da se radi o ugrađenim verzijama, obično sakrivenim, a ne o sefovima koji su prenosivi. Lopov bi, u takvom slučaju, jednostavno mogao poneti sef sa sobom, sa svim dragocenostima koje se u istom nalaze.
Kako čuvati zlato u domu na bezbedan način?
Sigurno i bezbedno čuvanje zlata u domu je itekako moguće. Predstavljamo vam nekoliko kreativnih načina da sačuvate svoju investiciju u obliku zlata od pokušaja pljačke:
- Podne daske – Zlato se može veoma dobro sakriti ispod podnih dasaka, između greda, a najbolje je to učiniti ispod kratkog dela daske prekrivene prostirkom ili tepihom;
- Unutar zida – Sakriveni panel ili prirodna šupljina u zidu mogu biti odgovarajuća mesta za čuvanje zlata;
- Zamrzavanje – Sakrivanje zlatnih poluga ili zlatnika unutar zamrzivača je moguće, jer plemeniti metali ne gube svoja svojstva na niskim temperaturama;
- Cevovodi – Svoje zlato možete sakriti unutar nekorišćenih kuhinjskih cevi ili u delu lažnih cevi koji je posebno dizajniran za ovakav vid čuvanja zlata;
- Velike saksije – Velike i teške saksije za biljke pružaju još jedno mesto za sakrivanje i čuvanje zlata, jer su obično prilično masivne.
Kreativno čuvanje zlata kod kuće učiniće da vas potencijalni kradljivci i pljačkaši zaobiđu. Prema tome, razmislite upravo o ovakvim načinima čuvanja zlata kod kuće.
Ukoliko želite da kupite svoju prvu zlatnu pločicu ili novčić, kompanija Insignitus GOLD stoji vam na raspolaganju.